Troicki uspješan protiv 431. na svijetu

Srpski teniser Viktor Troicki pobjedom je započeo takmičenje na čelendžeru u Francuskoj, pošto je bio boji od Belgijanca Janika Mertensa u dva odigrana seta.

Troicki (252. na svijetu) je savladao 431. tenisera na ATP rang listi rezultatom 6:3, 6:3 poslije jednog časa i 13 minuta igre.

Viktor je uspio da spasi tri brejk lopte sa kojima je bio suočen u prvom dijelu meča, a onda da iskoristi svoju treću priliku i napravi odlučujući brejk u prvom setu.

U drugom setu "posao" za srpskog tenisera bio je još lakši. Triput je Belgijancu oduzeo servis, te iskoristio prvu meč loptu i plasirao se u drugo kolo čelendžera u francuskom Eks-on-Provonsu.

U narednoj rundi Troicki će za protivnika imati 16. nosioca, Italijana Lorenca Đustina.