Troickog još meč dijeli od plasmana na Rolan Garos

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u finale kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Francuske.

Troicki je pobijedio Džejsona Kablera iz Australije sa 2:0 u setovima (6:1, 7:6), poslije sat i po vremena igre.

Srbin je prvi set dobio bez većih problema, u drugom i šestom gemu je napravio po brejk, a potom je iskoristio i drugu set loptu.

U nastavku je viđena velika borba, nijedan igrač nije stigao ni do brejk-šanse, pa je pobjednik morao da bude odlučen u taj-brejku.

Troicki je propustio dvije prilike da završi meč, Kabler je potom imao i dvije set lopte, ali je na kraju Troicki uspio da napravi mini-brejk i sa 11:9 okonča drugi set.

Protivnik u borbi za plasman u glavni žrijeb Rolan Garosa biće mu Aleksander Miler iz Francuske.