UŽIVO: Brejk Tima, Đoković na mukama, ponovo prekid

Novak Đoković i Dominik Tim sastaju se u polufinalu Rolan Garosa.

Đokovića očekuje ubjedljivo najteži ispit na ovogodišnjem izdanju i mnogima su šanse za prolaz u finale 50:50. Tim igra sjajan tenis, šljaka mu je omiljena podloga i mogao bi da ugrozi Novaka.

Novak i Dominik nisu imali dan odmora, kao Rodžer i Rafa (koji su imali dva), ali su obojica brzo završili mečeve u četvrtak i svježi dočekuju polufinale.

Srpski i austrijski teniser odigrali su osam mečeve i Đoković vodi sa 6-2. Pobjednik ovog meča u velikom finalu igraće protiv Rafaela Nadala, koji je u tri seta pobijedio Rodžera Federera.

Tok meča:

Treći set:

17:42 - Nakon brejka austrijskog tenisera kiša je ponovo počela da pada pa su igrači opet morali da napuste teren.

17:41 - Dominik Tim ponovo prijeti srpskom teniseru i dolazi do druge brejk prilike u trećem setu. Đoković je spašava, ali ubrzo gubi poen i daje novu šansu Austrijancu koju ovaj koristi i dolazi do 3:1.

17:33 - Sjajna igra oba tenisera u trećem gemu uprkos vjetru. Tim ipak brani svoj servis sa samo jednim izgubljenim poenom i ponovo dolazi do prednosti.

17:29 - Tim sigurno ulazi u treći set i brani svoj servis bez izgubljenog poena, da bi potom stavio Srbina na muke i dolazi do brejk prilike. Međutim, Novak odolijeva i uspijeva da izjednači na 1:1.

Drugi set

17:17 - Đoković uz dva asa u ovom gemu dolazi do dvije set lopte, te koristi prvu i izjednačuje na 1:1 u setovima.

17:15 - Đokoviću kao da je prijao prekid. Na servis Austrijanca dolazi do dvije brejk prilike. Koristi odmah prvu i dolazi u priliku da servira za izjednačenje u setovima.

17:10 - Odlična igra Đokovića u sedmom gemu drugog seta - bez izgubljenog poena vraća prednost.

17:07 - Nakon nastavka meča Novak konačno uspijeva da priprijeti Austrijancu, ali Tim ipak sigurno igra na mreži i osvaja gem i izjednačuje na 3:3.

16:54 - Kiša ponovo prekida meč. Igrači su izašli sa terena.

16:50 - U naredna dva gema oba tenisera su bila više nego sigurna na svojim servisima, te obojica bez izgubljenog poena osvajaju gemove.

16:45 - Tim ponovo pritišće Novaka i dolazi do dvije bbrejk prilike. Međutim, Srbin se brzo sabrao i spašava obje i uspijeva da osvoji gem na svoj servis za novo vođstvo u drugom setu.

Đoković se sudiji žalio na uslove u kojima se igra. Poptilično jak vjetar ometa tenisere i stvara im probleme.

16:40 - Nakon blagog pritiska Đokovića Tim ipak uspijeva da osvoji gem i izjednači na 1:1.

16:36 - Za dva minuta NOvak dolazi do prednosti u drugom setu.

Prvi set:

16:32 - Dominik Tim ima prednost u setovima. Ponovo je bez izgubljenog servisa odbranio svoj servis i sa 6:2 osvaja prvi set.

16:28 - Austrijski teniser dolazi do novog brejka nakon velikih grešaka Đokovića. Tim će servirati za prvi set.

16:25 - Tim odlično igra i ponovo bez izgubljenog poena osvaja svoj servis.

16:22 - Đoković uspijeva da smanji prednost Tima, ali Austrijanac i dalje ima brejk prednosti.

16:18 - Nakon što je meč nastavljen, Tim nastavlja s odličnom igrom i bez izgubljenog poena potvrđuje brejk.

16:13 - Austrijanac je stvorio prvobleme ĐOkoviću već u trećem gemu i oduzeo mu servis za vođstvo od 2:1. Nakon ovog gema u Parizu je počela da pada kiša zbog čega je makratko prekinut meč, ali je ubrzo nastavljen..

16:09 - Tim takođe sigurno servira i izjednačuje na 1:1, sa samo jednim izgubljenim poenom.

16:07 - Novak sigurno ulazi u meč i bez izgubljenog poena osvaja prvi gem.