Uspješan start Džumhura u Šenženu

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur upisao je pobjedu na startu ATP turnira u Šenženu protiv kvalifikanta iz Indije Ramkumara Ramanatana (134. ATP) rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 6:2) čime je izborio plasman u četvrtfinale.

Džumhur, trenutno 39. igrač na ATP listi, postavljen je za četvrtog nosioca na 800 hiljada dolara vrijednom turniru, a nakon što je na startu bio slobodan, upisao je sigurnu pobjedu protiv Indijca.

Damir je odlično otvorio meč i već u trećem gemu prvog seta pravi prvi brejk, dolazi u vođstvo od 3:1, a do kraja prvog seta sigurno je čuvao stečenu prednost i uspio je osvojiti prvi set.

Kada je stigao do prednosti, Damir je zaigrao puno bolje, a u drugom setu bez većih problema napravio je dva brejka, stigao u prednost od 5:2 i rutniski je ostvario pobjedu.

U četvrtfinalu Džumhur će igrati protv boljeg iz meča Mekenzi Mekdonald (SAD) - Juiči Sugita (Japan).