Tenis

Uspješan start Jovanovske i Jankovićeve

Uspješan start Jovanovske i Jankovićeve
Uspješan start Jovanovske i Jankovićeve
Beta

MELBURN - Srpske teniserke Jelena Janković i Bojana Jovanovski uspješno su startovale na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu, pošto su se u mečevima odigranim u noći između ponedeljka i utorka plasirale u drugo kolo.

Jankovićeva je pobijedila 66. teniserku svijeta, Ruskinju Alu Kudrjavcevu, sa 2:0 u setovima (6:0,7:6), u meču koji je trajao 83 minuta.

"U prvom setu sam igrala dobro, dobro sam se kretala, ali sam se u drugom setu malo opustila, a moja protivnica je zaigrala mnogo bolje. Ali, uspela sam da se oporavim, igrala sam poen po poen, pokušavala da ostanem pozitivna i uspela da pobedim u dva seta", rekla je ona poslije meča.

Jankovićeva je dobro igrala u prvom setu, ne dozvolivši protivnici da osvoji nijedan gem, ali je u nastavku gubila sa 0:4, a pri rezultatu 3:5 uspjela da spase set loptu.

"Prvi mečevi su najteži, pogotovo na grend slem turnirima. Mislim da mogu bolje, sutra imam dan odmora i mogu da popravim pojedine stvari. Dugo nisam igrala, ovo mi je tek drugi meč u sezoni. Dobro se osećam, zdrava sam i radujem se novoj sezoni", rekla je osma teniserka svijeta.

Jankovićeva će u drugom kolu igrati protiv Kineskinje Šuaj Peng, 54. na WTA listi. Šuaj Peng je u prvom kolu bila bolja od Ukrajinke Katerine Bondarenko sa 2:1 (2:6, 6:3, 8:6).

Do sada su odigrale sedam mečeva, a srpska teniserka slavila je šest puta.

"Mislim da sam igrala protiv nje u nekoliko navrata i da sam izgubila samo jednom. Znam kako igra i šta treba da radim. Ona snažno udara lopticu, ravno. Moram da se koncentrišem na svoju igru, da radim ono što moram i ne mislim na protivnike", rekla je srpska teniserka i dodala: "Tokom mečeva moram da igram onako kako to radim na treningu i mislim da će mi posle toga sampouzdanje biti veće. Naporno sam trenirala tokom pauze, radim sa novim trenerom Andrejom Pavelom i sve mi je novo. Radila sam dobro na fizičkoj spremi, kako bih bila potpuno spremna za novu sezonu i izdržala mečeve bez povreda."

Istakla je da je veoma motivisana i spremna da ove sezone ostvari dobre rezultate.

"Ja sam uvek pozitivna. Idem od meča do meča. Tek sam počela sezonu, osećam se spremno, sveže i motivisano. Videćemo", rekla je Jelena Janković.

Na pitanje da li oseća pritisak što još nije osvojila grend slem turnir, a bila je na prvom mestu WTA liste (2008), Jankovićeva je kroz smijeh rekla: "Uvek isto pitanje. Kakav pritisak? Na grend slemu svi žele da trijumfuju. Svaki igrač je dodatno motivisan na takvim turnirima. Nije važno da li ste prvi na svetu ili ne. Morate da igrate najbolji tenis, pošto na terenu nije bitno da li ste prvi ili stoti na listi, svako može da pobedi", rekla je srpska teniserka.

Bojana Jovanovski je do drugog kola došla pobjedom nad 117. teniserkom svijeta Kai-Čeng Čang sa Tajvana od 2:0 u setovima (7:5, 6:1).

Jovanovski će u drugom kolu igrati protiv druge teniserke svijeta, Ruskinje Vere Zvonarjove, koja je savladala Austrijanku Sibil Bamer sa 2:0 (6:2, 6:1).

Jovanovski, 58. teniserka svijeta, i Zvonarjeva do sada nisu igrale međusobno.

Ana Ivanović kasnije danas igra meč prvog kola protiv Ruskinje Jekaterine Makarove, 49. igračice na WTA listi.

Takmičenje na Otvorenom prvenstvu Australije uspješno su počeli i Španac Rafael Nadal, Britanac Endi Marej i Rus Mihail Južnji.

Nadal je do plasmana u drugo kolo došao pošto mu je Brazilac Markoš Danijel predao meč u drugom setu zbog povrede lijevog kolena. Prvi igrač svijeta je pre prekida vodio sa 6:0 i 5:0.

"To je užasan osjećaj. Želim mu sve najbolje i da se što prije oporavi. Prošle godine sam zbog povrede koljena morao da predam četvrtfinalni meč (Endiju Mareju). Bilo mi je teško", rekao je Nadal.

On je poslije pauze zbog povrede osvojio tri uzastopna grend slem turnira i u Melburnu će pokušati da osvoji četvrti.

"Imao sam dobru prošlu sezonu. Vratio sam se iz veoma teške situacije. Bilo je važno da osvojim Rolan Garos, pošto sam poslije toga igrao mnogo mirnije. Nikada unaprijed ne razmišljam o osvajanju grend slema, jer je put veoma dug", rekao je prvi teniser svijeta.

Nadal će u drugom kolu igrati protiv Amerikanca Rajana Svitinga, koji je nadigrao Španca Danijela Himena Travera sa 3:0 (6:4, 6:4, 6:1).

Peti nosilac, Britanac Endi Marej, do plasmana u drugo kolo došao je pošto mu je Slovak Karol Bek predao meč zbog povrede ramena. Britanac je prije prekida vodio sa 6:3, 6:4 i 4:2.

Prošlogodišnji finalista će u drugom kolu igrati sa Ukrajincem Iljom Marčenkom, koji je pobijedio Španca Rubena Ramiresa Idalga sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:1).

Ruski teniser Mihail Južnji pobijedio je u prvom kolu Marsela Ilhana iz Turske sa 3:0 u setovima (6:2, 6:3, 7:6). On će u drugom kolu igrati protiv Slovenca Blaža Kavčiča, koji je bio bolji od Kevina Andersona iz Južne Afrike sa 3:1 (2:6, 6:4, 7:6, 7:6).

Do plasmana u drugo kolo došao je i Hrvat Marin Čilić pobjedom nad Amerikancem Donaldom Janom od 3:0 (6:3, 6:2, 6:1).

Najčitanije