Iako nema zvanične potvrde italijanski mediji su i više nego sigurni da Janik Siner više nije u vezi sa ruskom teniserkom Anom Kalinskajom.
Skoro godinu dana nakon prvog sastanka teniske zvijezde su udaljenije nego ikad i fokusirane na svoje živote. Dok prvi teniser uživa u osvajanju Dejvis kupa, lijepa Ruskinja je u Majamiju.
Njen posljednji gest se tumači da je ljubavi došao kraj. Ona je kod poznate brazilske frizerke i stilistkinje koju veoma cijene Holivudu napravila restilizaciju svoje kose, uključujući šišanje i farbanje. Više nego elokventan gest: poznato je da žene mijenjaju izgled kada napuste partnera. I Ana, koja je nedjeljama bila daleko od Sinera, najvjerovatnije je uradila isto, prenose italijanski mediji.
Njih dvoje nikada nisu porekli tračeve. Ana nije prisustvovala posljednjim mečevima Sinera, a prestala je da ga prati i na Instagramu (dok je on još među Anninim pratiocima). Kalinskaja je čak lajkala komentar pratioca da je Janik ne cijeni dovoljno. Nadalje, čini se i da se Ana uvijek osjećala da je u drugom planu.
U posljednje vrijeme se sve više spominje da je Siner ponovo u kontaktu sa bivšom djevojkom Maijom Bračini s kojom je bio u vezi prije nego li je uplovio u romansu sa trenutno 14. teniserkom svijeta.