Zigemundova gubila 1:5, pa pobijedila Mladenovićevu

Njemačka teniserka Laura Zigemund vratila se u meč nakon što je gubila 1:5 u prvom setu duela sa Kristinom Mladenović i izborila nastup u drugom kolu Rolan Garosa.

Mladenovićeva, koja igra pod zastavom Francuske, odlučno je počela meč u Parizu. Napravila je dva brejka i bila na korak do osvajanja prvog seta.

Odigrala je kratku loptu koja je dva puta pala u polje Zigemundove, ali to nije vidjela sudija Eva Azderaki, koja je pustila da se poen nastavi. Mladenovićeva je stigla do narednog udarca, ali nije uspjela da se zaustavi, dotakla je mrežu i izgubila poen. Borila se i u nastavku, ali Zigemundova je spasila pet set lopti i u potpunosti se vratila u meč. Prvi set je dobila sa 7:5, a drugi sa 6:3.

Zigemundova će u narednom meču igrati sa pobjednicom meča Julija Gerges (Njemačka) – Alison Risk (SAD, 19).

Čehinja Karolina Pliškova je bila uspješna u prvom kolu. Savladala je Majar Šerif, kvalifikantkinju iz Egipta, sa 6:7 (9), 6:2, 6:4.