Zverev nadigrao Čilića u prvom kolu ATP Finalsa

Aleksander Zverev je savladao Marina Čilića u prvom kolu grupe A na ATP Finalsu u Londonu rezultatom 2:0 u setovima.

Početak susreta uopšte nije nagovještavao poraz Hrvata. Čilić je odmah napravio break i ubrzo poveo sa 3:0. Došao je Marin i do 5:2, ali tada je došlo do neobjašnjivog pada u njegovoj igri što je iskoristio Zverev, napravio break i osigurao tie-break.

U 13. gemu prvog seta vidjeli smo pravu reviju mini-breakova, a na kraju je Nijemac slavio sa 7:6(5).

U drugom setu ponovo je Čilić stigao prvi do breaka i poveo sa 4:3, no Zverev uzvraća odmah re-breakom, te je i drugi set odlučen u tie-breaku. I ovaj put bolje se snašao Zverev i riješio meč u svoju korist ukupnim rezultatom 7:6(5), 7:5(1).

U drugom susretu ove grupe večeras se s početkom u 21 sat sastaju Novak Đoković i Džon Izner.