Tenis

Ðoković: Marej je zaslužio titulu u Montrealu

Ðoković: Marej je zaslužio titulu u Montrealu
Ðoković: Marej je zaslužio titulu u Montrealu
Agencije

MONTREAL - Najbolji teniser svijeta Novak Ðoković priznao je poslije poraza od Endija Mareja u finalu mastersa u Montrealu da je Britanac zaslužio titulu.

Ðoković je poslije velike tročasovne borbe izgubio od Mareja u tri seta - 6:4, 4:6, 6:3.

"Čestitke Endiju za sjajan meč. Zaslužio si ovu titulu, želim ti sve najbolje sledeće nedelje i u nastavku sezone", izjavio je srpski teniser na ceremoniji dodjele pehara u kanadskom gradu.

Ðoković je dodao da je u finalu "bilo previše teško, ali sutra je novi dan".

"U dobroj sam formi. Predstoji mi učešće u Sinsinatiju i na US Openu i nastaviću da dajem sve od sebe. Hvala navijačima koji su bili uz mene od prvog dana na ovom turniru", poručio je svjetski broj jedan.

Na turniru u Sinsinatiju, jedinom iz masters serije koji nedostaje u njegovoj bogatoj riznici trofeja, Ðoković je postavljen za prvog nosioca i slobodan je na startu.

U meču drugog kola srpski teniser u utorak čeka pobjednika susreta u kojem se sastaju Luksemburžanin Žil Miler i Francuz Benoa Pare.

Turnir u američkoj državi Ohajo igra se od 16. do 23. avgusta za ukupan nagradni fond od 4,45 miliona dolara.

Najčitanije