Zimski sportovi

Šifrin upisala treću uzastopnu pobjedu u Svjetskom kupu

Američka skijašica Mikaela Shiffrin slavila je u trci veleslaloma u Kranjskoj Gori te tako upisala treću uzastopnu pobjedu u Svjetskom kupu.

Sjajna Amerikanka, koja brani naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa, prva je skijašica koja je tri puta trijumfovala na otvaranju jedne kalendarske godine još od Švajcarkinje Vreni Šnajder, koja je to uspjela 1989. godine.

Šifrin, koja je imala problema s prehladom, u drugoj vožnji je izgubila više od polovine prednosti koju je stekla u prvoj, ali je kroz cilj ipak prošla kao prva sa 31 stotinkom prednosti ispred svjetske šampionske u veleslalomu, Francuskinje Tesa Vorli. Treće mjesto osvojila je Italijanka Sofia Gođia sa zaostatkom od 0,91 sekundi.

Za Šifrin trijumf u Kranjskoj Gori bio je 39. u Svjetskom kupu, a šesti u veleslalomu.