Novo olimpijski zlato ide u Švajcarsku, već drugo danas, a treće ukupno.
Franjo fon Almen i Tanguj Nef sa vremenom 2:44.04 osvojili su zlato u timskoj kombinaciji (spust, slalom). Ovo je za Franju fon Almena već drugo zlato nakon spusta. Nef je spektakularno odvezao slalom i donio zlato.
Srebro su podijelili Austrija i još jedna selekcija Švajcarske. Austrijanci Vinsent Krihmajer i Manuel Feler imali su identično vrijeme kao drugi švajcarski par Marko Odermat i Lik Mejard 2:45.03 (+0.99).
Najveći tragičari su Italijani koji su bili vodeći nakon spusta, ali je Aleks Vinacer odvezao jako loš slalom, tako da su Italijani ovaj put ostalih kratkih rukava.