Evrobasket 2022.

Skariolo: Ovo zlato nije bilo predviđeno, ali smo uspjeli

Selektor reprezentacije Španije Serđo Skariolo izjavio je da je njegov tim osvojio Evropsko prvenstvo u Berlinu zato što španska košarka godinama počiva na sistemu i da se uvijek razmišlja korak unaprijed, prenosi "Basket njuz".

Vili Ernangomez MVP šampionata Evrope

Španski košarkaš Vili Ernangomes proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) Evropskog šampionata.

Španija rutinski protiv Francuske za titulu evropskog prvaka

​Košarkaši Španije savladali su Francusku u finalu Evrobasketa 2022. rezultatom 88:76 te su postali prvaci Starog kontinenta.

Poljska bila tako blizu a tako daleko: Njemačkoj bronza

​Košarkaši Njemačke osvojili su bronzanu medalju na Evrobasketu 2022. nakon što su u meču za treće mjesto pobijedili Poljsku rezultatom 82:69 .

Novicki: Francuska je favorit protiv Španije

Bivši njemački košarkaški reprezentativac Dirk Novicki izjavio je da je Francuska favorit protiv Španije u večerašnjem finalu Evropskog prvenstva u Berlinu, prenosi "Basket njuz".

Katastrofa na Evrobasketu kakva se ne pamti 76 godina

Košarkaška reprezentacija Poljske obrukala se u prvom poluvremenu polufinala Evropskog prvenstva, a ovakva katastrofa ne pamti se 76 godina.

Njemačka pala u Berlinu, Španija u finalu Evrobasketa

Košarkaši Španije plasirali su se u finale Evrobasketa jer su večeras u polufinalu ovog takmičenja u Berlinu pobijedili Njemačku 91:96 (24:27, 27:19, 20:19, 20:31).

Kraj poljske bajke, Francuzi u finalu Evrobasketa

Košarkaši Francuske pobijedili su ubjedljivo Poljsku u prvom meču polufinala Evropskog prvenstva 95:54 (9:15, 9:19, 18:30, 18:31).

Ko je Igor Miličić - trener koji je od Poljske napravio velesilu

Možda Igor Miličić nije bio jako košarkaško ime i poznato svima, ali za vrijeme ovog Evrobasketa nema ko ga nije zapamtio.

Dončić: Razočarao sam naciju, uvijek ću igrati za Sloveniju

​Najbolji slovenački košarkaš Luka Dončić izjavio je da razočaran svojom igrom u porazu od Poljske 90:87 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, koje se igra u Berlinu, prenosi "Basket njuz".

Ponitka: Ponosan sam, košarka nije popularna u Poljskoj

​Najbolji poljski košarkaš Mateuš Ponitka izjavio je da je srećan zbog plasmana njegovog tima u polufinale Evropskog prvenstva u Berlinu, prenosi "Basket njuz".

Dončić ne može da se pomiri s porazom: Poslije meča vrijeđao sudije

​Košarkaška reprezentacija Poljske napravila je najveću senzaciju Evrobasketa eliminisavši Sloveniju u četvrtfinalu rezultatom 90:87.

Senzacija na Evrobasketu: Poljska izbacila Sloveniju u četvrtfinalu

Košarkaši Poljske pobijedili su večeras senzacionalno reprezentaciju Slovenije u četvrtfinalu Evrobasketa rezultatom 90:87.

Poceko jurio srpskog sudiju po terenu (VIDEO)

Košarkaši Francuske plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto su u četvrtfinalu u Berlinu poslije produžetka pobijedili Italiju rezultatom 93:85.

Papanikolau: Cijeli tim nije ispunio očekivanja

Jedan od najboljih grčkih košarkaša Kostas Papanikolau izjavio je da njegov tim nije ispunio očekivanja na meču protiv Njemačke u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, prenosi "Basket njuz".