Mature - 2016

Zvizdić uputio telegram saučešća porodicama četiri poginule žene

SARAJEVO - Predsjedavajući Savjeta ministara u tehničkom mandatu Denis Zvizdić uputio je telegram saučešća porodicama radnica sarajevske Osnovne škole "Kovačići" Merime Balkić, Lejle Sadiković, Almine Ćorović i Mine Kadrić, koje su poginule u saobraćajnoj nesreći na putu Sarajevo-Pale.

Maturanti Tehničke škole će ljubomorno čuvati prijateljstva iz đačke klupe (FOTO)

BANJALUKA - Maturanti Tehničke škole večeras su se prvo okupili ispred svoje škole, a zatim odšetali do Hotela Bosna gdje će proslaviti đački rastanak. Školske dane mnogi će pamtiti samo po lijepim iskustvima i druženjima iz kojih su nikla velika prijateljstva.

Defile maturanta Elektrotehničke škole (FOTO)

BANJALUKA - Velika doza uzbuđenja danas je vladala među mnogobrojnim maturantima Elektrotehničke škole koji su se okupili na Trgu Krajine kako bi počeli sa proslavom maturske večeri.

Maturanti SŠC "Gemit-Apeiron" zakoračili u novu etapu života (FOTO)

BANJALUKA - Novu etapu života nakon večerašnje proslave započinju maturanti Srednoškolskog centra "Gemit-Apeiron", čija proslava je počela u parku "Petar Kočić" tradicionalno uz trubače.

Maturanti Građevinske škole uljepšali ulice Banjaluke

BANJALUKA - U prekrasnim haljinama i odjelima, sa osmijehom na licu maturanti Građevinske škole prošetali su od Trga Krajine do Hotela Bosna gdje su nastavili sa slavljem.

Trubači za maturante Tehnološke škole

BANJALUKA - Ulični trubači simbolično su označili početak proslave maturske večeri za učenike Tehnološke škole, ali i praktično svirali rastanak od đakčkih klupa, svakodnevnog druženja i jedne od najvažniji etapa u životu svršenih srednjoškolaca.

Banjalukom prošetali maturanti Katoličkog ŠC i Ugostiteljsko-trgovinsko-turističke škole

BANJALUKA - Maturanti Katoličkog školskog centra i Ugostiteljsko- trgovinsko- turističke škole večeras u centru Banjaluke zagrijali su se za večerašnju proslavu.

Defile maturanata Poljoprivredne škole i SC "Gaudeamus" uprkos kiši (FOTO)

BANJALUKA - Učenici Poljoprivrene škole i Srednjoškolskog centra „Gaudeamus“ i pored kiše koja je padala okupili su se u velikom broji na Trgu Krajine i u parku „Petar Kočić“ kako bi započeli sa proslavom svoje maturske večeri i ulaska u nesto ozbiljnije vode života.

Maturanti Ekonomske škole prošetali ulicama Banjaluke

BANJALUKA - Učenici ekonomske škole upravo su počeli sa proslavom kraja školskih dana, koje su započeli okupljanjem na Trgu Krajine.

Šetnjom maturanata Medicinske škole počela sezona matura

BANJALUKA - Defile mladosti i ljepote maturanata Medicinske škole u Banjaluci otvorio je večeras ovogodišnju sezonu matura, a lijepo vrijeme i trubači popravili su raspoloženje omladincima koji su se dugo spremali za ovo veče.

Go­diš­njak ba­nja­lu­čkih ma­tu­ra­na­ta od danas na ki­os­ci­ma "Mi­nu­ti­ce"

BA­NJA­LU­KA - Go­diš­njak ge­ne­ra­ci­je 2015/2016, spe­ci­jal­no iz­da­nje "Ne­za­vi­snih no­vi­na", u ko­jem se na­la­ze za­ni­mlji­ve pri­če o ma­tu­ran­ti­ma, di­vne fo­to­gra­fi­je škol­skih dru­ga­ra i spis­ko­vi svih uče­ni­ka po odje­lje­nji­ma, od danas će biti u pro­da­ji u ki­os­ci­ma "Mi­nu­ti­ce". Ovo iz­da­nje je kao spo­me­nar i vri­je­dna uspo­me­na, ko­ja će os­ta­ti na­šim dra­gim ma­tu­ran­ti­ma kao pod­sje­tnik na naj­lje­pše đa­čko do­ba.

Haljine iz snova za matursku proslavu (FOTO)

Maturska proslava je događaj koji svi maturanti očekuju sa velikim ushićenjem, a posebnu pažnju maturantkinje obraćaju na stajling, dok haljinu biraju unaprijed mjesecima.