Ljepota

Ovo je najskuplja ogrlica svijeta (FOTO)

Ovo je najskuplja ogrlica svijeta (FOTO)
Ovo je najskuplja ogrlica svijeta (FOTO)
N.N.

Kinezi i njihova ljubav prema juvelirstvu i dalje se razvijaju i rastu…Novitet koji nam ovog puta dolazi iz Hong Konga, odnosno od juvelira Čau Tai Fuka, koji je kreirao komad nosive umjetnosti, koji lako može postati najskuplji komad nakita ikada – dijamantsku ogrlicu sa žadom, koja teži 383.4 karata i nosi naziv A Heritage in Bloom.

Ovu ogrlicu dizajnirao je Volas Čan, a može se nositi na 27 različitih načina, kombinovanjem različitih sekcija.

Dekorisana je sa 11.551 dijamantom, uključujući 24 bezbojna i besprijekorno sječena kamena koje je napravio Čau Tai Fuk.

Njen glavni ukras je dijamant od 104 karata, koji je isječen od Cullinan Heritage dijamanta, koji je težak 507.55 karata. Čau Tai je taj dijamant 2010.godine kupio na aukciji, po cijeni od 35 miliona dolara.

Dizajn ove ogrlice savršeno oslikava kinesku kulturu. Oko dijamanta od 104 karata nalazi se krug bijelog žada, kojim je Čan simbolizovao protok kultura, jer je žad cjenjen na istoku i savršeno se uklapa sa dijamantom, koji je veoma važan na zapadu.

Na ovoj ogrlici možemo vidjeti i skupove dijamanta i žada, pri čemu dva dijamantski dekorisana slijepa miša simbolizuju sreću, a dva leptira kreiraju konfuziju između snova i realnosti, što je oda taoizmu.

Cijena ove ogrlice je oko 200 miliona dolara. Kupaca za ovaj komad nema, ali to nije zbog manjka interesovanja. Ona jednostavno nije na prodaju, već je dio Čauove privatne kolekcije vrijednih komada.

(luxlife.rs)

Najčitanije