ŽIVINICE - Radnici Fabrike namještaja "Konjuh" iz Živinica i jučer su se okupili ispred zaključane fabričke kapije u nadi da će uspjeti kontaktirati s menadžmentom, ali im to nije pošlo za rukom.
Uprava "Konjuha", koja je zaposlene o sedmodnevnoj obustavi proizvodnje obavijestila putem oglasa na kapiji, ne dolazi u fabriku, niti žele razgovarati s nezadovoljnim radnicima. Nezadovoljstvo radnika je kulminiralo prošle sedmice, kad su održali štrajk upozorenja, tražeći isplatu pet zaostalih plata. Nakon toga menadžment je u ponedjeljak stavio ključ u bravu uz obrazloženje da su kupci otkazali narudžbe.
"Nadam se da će menadžment sakupiti hrabrost da s nama razgovara. Tražimo dvije plate i to nije veliki novac, jer su naši lični dohoci između 300 i 350 KM", rekao je zamjenik predsjednika novoizabranog Sindikata "Konjuha" Mevludin Trakić.