Privreda

Banjalučka pivara izlazi na još jedno strano tržište

Banjalučka pivara izlazi na još jedno strano tržište
Foto: Youtube / Printscreen | Banjalučka pivara izlazi na još jedno strano tržište

​Proizvodi Banjalučke pivare biće ubuduće zastupljeni na tržištu u Beču, čiji je plasman dogovoren uz podršku Predstavništva Republike Srpske u Austriji.

Tako će se lager pivo "Nektar", "Banjalučko pivo" i dio asortimana "Nektar radlera" naći u nekoliko poslovnica trgovinskog lanca "Špar", prenio je "RTRS".

Šef Predstavništva Republike Srpske u Austriji, Mladen Filipović izrazio je zadovoljstvo što se u Beču proširuje asortiman dostupnih proizvoda iz Republike Srpske.

"Sigurni smo da će prepoznatljivi brendovi Banjalučke pivare biti omiljeni i među potrošačima u Beču", rekao je on za agenciju "Srna".

Napomenuo je da su, uz podršku Predstavništva i Ministarstva za evropske integracije i međunarodnu saradnju Republike Srpske, u prethodnom periodu na austrijskom tržištu predstavljeni proizvodi kompanija "Mladeks pak", "Vitaminka", "Vitinka", kao i vinarija iz RS.

Najčitanije