MOSTAR - Predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara sastao se danas u Mostaru s članovima Uprave Elektroprivrede HZ HB koje je predvodio vršilac dužnosti generalnoga direktora Marinko Gilja.
Na sastanku se razgovaralo o trenutačnome stanju u preduzeću i budućim aktivnostima na stabiliziranju njegova poslovanja, saopšteno je iz Kancelarije predsjednika FBiH.
Gilja je naglasio kako se još uvijek u Elektroprivredi HZHB provodi detaljno snimanje stanja po svim segmentima djelovanja, odnosno u svim organizacijskim jedinicama, s ciljem utvrđivanja stvarnih činjenica i pokazaoca vezanih za ukupno poslovanje.
Taj posao radi revizorska agencija i stručne službe Elektroprivrede HZHB, a po njegovu završetku odrediće se prioriteti budućega rada, a posebno Plan poslovanja Društva koji za tekuću 2015. godinu nije niti usvojen.
Na dnevnom redu današnjega sastanka bila je i aktualna problematika naplate dugovanja od Aluminija Mostar te razvojni projekti o kojima je predsjednik Federacije BiH, takođe, dobio iscrpne informacije.
Predsjednik FBiH posebno se zanimao za plan investicije u budućnosti s čime ga Gilja detaljno upoznao.
Čavara je izrazio svoju punu podršku radu nove uprave Elektroprivrede HZHB i obećao kako će u okviru svojih ovlasti dati doprinos ne samo stabilizaciji rada preduzeća, nego i njegovu daljnjem razvoju kao javnome preduzeću od strateškoga interesa, navodi se u saopštenje.