SARAJEVO - Direktori Sarajevske regionalne razvojne agencije (SERDA), "Elektroprivrede BiH", kantonalnih javnih komunalnih preduzeća "Sarajevogas", "Rad" i "Toplane" te resorni kantonalni ministri potpisali su juče protokol o saradnji, čime je započela realizacija projekta izgradnje postrojenja za iskorištenje energije iz otpada.
Cilj ovog projekta je razvoj sistema upravljanja otpadom u Kantonu Sarajevo. Direktor SERDA Ševkija Okerić kazao je da su se učesnici obavezale da će pristupiti izradi studije izvodljivosti i pokrenuti aktivnosti za gradnju spalionice u kojoj se paljenjem otpada proizvodi toplotna energija koja pokreće generatore i proizvodi struju ili se koristi za zagrijavanje.