Privreda

Dodik: Farmland važan za RS

P.K.

BANJALUKA - Vlada RS je reprogramirala poreske obaveze firme "Farmland" iz Nove Topole zbog potrebe održanja njene proizvodnje i zaposlenosti, izjavio je juče premijer RS Milorad Dodik.

Komentarišući odluku Vlade da suspenduje blokadu računa "Farmlandu" zbog neizmirenih poreskih obaveza, Dodik je rekao da je za sudbinu te govedarske farme vezano 4.000 ljudi.

"Proizvodnja mlijeka i stočne hrane, koja je organizovana u 'Farmlandu', pokazuje se da je od strateškog značaja za RS", rekao je Dodik.

Poreska uprava RS je 28. decembra blokirala račune "Farmlanda" zbog neplaćenih poreza, da bi Vlada RS prošle sedmice na zahtjev te firme, odobrila deblokadu i reprogram plaćanja poreskih obaveza.

Najčitanije