Privreda

FIAT zatvara domaće fabrike na dvije sedmice

Agencije

MILANO - Italijanski proizvođač automobila FIAT najavio je da će, zbog smanjenja porudžbina, obustaviti na dvije sedmice montažu vozila u italijanskim pogonima počev od 22. februara.

Zvanični predstavnik kompanije potvrdio je da će fabrike u Italiji, u kojima je zaposleno oko 30.000 radnika, biti zatvorene od 22. februara do 7. marta.

"Poslije pozitivnog perioda krajem 2009, porudžbine u Italiji su drastično smanjene do nivoa koji je niži čak i od onoga koji je zabilježen u januaru prethodne godine kada se tržište automobila našlo u ozbiljnoj krizi. Predviđajući da će ta negativna kretanja biti nastavljena, neophodno je da nivo proizvodnje prilagodimo potražnji", kažu u FIAT-u.

Najčitanije