Privreda

Forst: Nesuglasice između EU i Britanije smanjenje ali ih ima još dosta

Forst: Nesuglasice između EU i Britanije smanjenje ali ih ima još dosta
Foto: Pixabay/Ilustracija | Forst: Nesuglasice između EU i Britanije smanjenje ali ih ima još dosta
N.N.

LONDON - Britanski ministar za Bregzit Dejvid Frost izjavio je danas da ima još posla da se uradi u pregovorima sa EU oko pitanja trgovine sa Sjevernom Irskom i da još nije spreman da odustane.

Britanija je u više navrata upozoravala da bi mogla da aktivira vanredne mjere predviđene Članom 16 iz Sporazuma o Bregzitu koje omogućavaju svakoj od strana da preduzimaju jednostrane korake ukoliko smatraju da su im narušeni trgovinski interesi.

"Proces pregovora još nije došao do kraja i iako vodimo razgovore već skoro četiri sedmice i dalje ima mogućnosti da još nisu ozbiljno proučeni. Ima još toga da se uradi i sigurno je da neću odustati od tog procesa, ukoliko i dok ne bude jasno da više ne može ništa da se uradi. Sigurno je da još nismo dostigli tu tačku", naglasio je Frost u obraćanju poslanicima Gornjeg doma Parlamenta Velike Britanije.

Prema njegovim riječima, nesuglasice između EU i Britanije su smanjenje ali ih još ima dosta.

Frost će se u petak sresti sa potpredsjednikom Evropske komisije Marošom Šefčovičem i smatra da aktiviranje Člana 16 nije neizbježno, ali bi moglo biti jedina opcija koja Britaniji preostaju.

Najčitanije