BANJALUKA - U RS će u narednih dan-dva gorivo poskupjeti u prosjeku za pet do 10 feninga po litru, izjavio je predsjednik Udruženja vlasnika benzinskih pumpi u RS Vojin Mitrović.
On je istakao da će danas biti definitivno utvrđeni prijedlozi novih cijena goriva, ali da su poskupljenja sasvim izvjesna. Mitrović je naveo da će poskupjeti svi naftni derivati u prosjeku za pet do 10 feninga po litru. Kao razlog za poskupljenje Mitrović navodi rast rafinerijskih cijena usljed skoka vrijednosti nafte na svjetskom tržištu.