ZAGREB - Hrvatska "Atlantik grupa" planira da kupi zemljište u Vršcu kako bi izgradila novu fabriku u sklopu svoje firme "Multivita", za proizvodnju šumećih multivitaminskih preparata.
"Atlantik grupa", koja je prije nekoliko godina od vršačkog "Hemofarma" kupila kompaniju "Multivita", planira da u Vojvodini kupi oko 12.000 kvadratnih metara radi izgradnje nove fabrike. Početkom proizvodnje u Vršcu "Atlantik grupa" bi dobila status domaćeg proizvođača, što bi joj omogućilo izvoz u Rusiju u skladu sa Sporazumom o slobodnoj trgovini koji su ranije potpisale Rusija i Srbija.