BANJALUKA - Hypo Alpe-Adria-Bank a.d. Banjaluka zvanični je partner treće po redu međunarodne ekonomske konferencije REDETE 2014, koja se održava u Banjaluci od 10. do 12. aprila, u zgradi Akedemije nauka i umjetnosti Republike Srpske.
Ovo je danas ozvaničeno potpisivanjem ugovora između Ekonomskog fakulteta Banjaluka i Hypo Alpe-Adria-Bank a.d. Banjaluka.
"Želim da se zahvalim Hypo banci na kontinuiranoj podršci koju već dugi niz godina pruža naučnoj zajednici u našoj zemlji, i što finansijski prati i podržava REDETE konferenciju", izjavio je prof. dr. Jovo Ateljević, predsjednik organizacionog odbora konferencije.
Ateljević je istakao da je glavni fokus ovogodišnje REDETE konferencije na razvoju lokalne ekonomije i privrede, a tri glavne teme biće: Izazovi u poslovnom okruženju, Prepreke i izazovi za poslovni razvoj, te Institucionalna infrastruktura.
Ovo je treći put da Hypo banka pruža podršku u organizaciji međunarodne konferencije REDETE.
"Na ovaj način želimo dati doprinos u poboljšanju kvaliteta istraživačkih projekata u oblasti ekonomskog razvoja i preduzetništva, kao i afirmaciji istraživača (posebno mladih) iz našeg regiona", izjavio je Goran Babić, direktor Hypo Alpe-Adria-Bank a.d. Banjaluka.
REDETE je danas najznačajnija ekonomska konferencija u regiji zapadnog Balkana koja se bavi temama naučno-istraživačkog rada na polju razvoja ekonomije i preduzetništva u zemljama u tranziciji.
Organizator konferencije je Ekonomski fakultet Univerziteta u Banjaluci, a ove godine se očekuje učešće od oko 200 istraživača i predstavnika iz 22 zemlje, te predstavnika javnog i privatnog sektora iz RS i BiH.