DOBOJ - "Željeznice RS" i američki gigant "General Electric" polovinom ove godine krenuće u izgradnju brzih pruga u RS.
Kako je saopšteno iz Privredne komore regije Doboj do kraja 2009. godine trebalo bi da bude završena obnova željezničke infrastrukture u RS. Osim obnove pruga, projektom je obuhvaćeno obnavljanje i modernizacija lokomotiva i vagona i nabavka deset putničkih i oko 400 teretnih vagona.