Privreda

Jelašić: Srbija izašla iz krize

Beta

BEČ - Guverner Narodne banke Srbije Radovan Jelašić ocijenio je juče da je, prema ekonomskim pokazateljima, Srbija izašla iz krize, ali da će građani poboljšanje osjetiti u 2011. godini.

Jelašić je u Beču rekao da porast kreditne aktivnosti i to što će poslije prošlogodišnjeg pada bruto društvenog proizvoda (BDP) u 2010. vjerovatno biti zabilježen rast od 1,5 odsto, pokazuju da je Srbija izašla iz krize.

"Konkretan boljitak za građane najverovatnije će doći 2011. godine", kazao je guverner na "Euromoney" ekonomskom forumu i naglasio da u 2010. godini ne očekuje značajno povećanje zaposlenosti u Srbiji.

Najčitanije