Privreda

Konferencija - šansa za tržište kapitala RS

Z.D.

BANJALUKA - Investicione mogućnosti na tržištu kapitala RS biće tema Četvrte međunarodne konferencije Banjalučke berze, koja će 12. maja biti održana u banjalučkom hotelu "Bosna".

Konferencija će biti otvorena panelom o pravcima reforme penzijskog sistema, a poseban fokus interesovanja ove godine će biti stavljen na prezentacije preduzeća sa službenog berzanskog tržišta.

"Svoje dosadašnje poslovanje i planove za naredni period će predstaviti šest preduzeća i holding 'Elektroprivreda RS'. Informacije iz ovih predstavljanja namijenjene su potencijalnim investitorima, te domaćim i stranim bankama, fondovima i malim akcionarima", rekao je Darko Lakić, pomoćnik direktora Banjalučke berze.

Treći panel konferencije na temu perspektive razvoja tržišta kapitala RS posvećan je mogućnostima prepoznavanja novih perspektiva finansijskog tržišta u svjetlu svjetske ekonomske krize.

Lakić je istakao da je učešće na četvrtoj konferenciji Banjalučke berze jedan od najznačajnjinih finansijskih skupova u BiH u toku ove godine, navodeći da je svoj dolazak do sada prijavilo između 250 i 300 učesnika.

Konferenciji će prisustvovati menadžeri svih većih akcionarskih društava iz RS, direktori brokerskih kuća iz BiH, direktori i investicioni menadžeri društava za upravljanje investicionim fondovima, te predstavnici institucija sa tržišta kapitala iz BiH i regiona.

Najčitanije