BUDIMPEŠTA - Mađarska je objavila da je prikupila dvije milijarde dolara na međunarodnim tržištima kapitala drugom emisijom obveznica u stranoj valuti od izbijanja finansijske krize i prvom u američkim dolarima u posljednjih pet godina.
Prodaja najnovije emisije obveznica nadovezala se na prodaju milijardu evra vrijednog izdanja prošlog ljeta i protumačena je kao još jedan dokaz obnove povjerenja međunarodnih investitora u mađarsku sposobnost vraćanja kredita.
Potražnja za najnovijom emisijom obveznica u dolarima s rokom dospijeća od deset godina nadmašila je ponudu više nego trostruko.