Privreda

Merkur otvorio najveći trgovački centar na Balkanu

Merkur otvorio najveći trgovački centar na Balkanu
Merkur otvorio najveći trgovački centar na Balkanu
Agencije

SARAJEVO - U sarajevskom naselju Stup slovenačka grupacija "Merkur" otvorila je svoj najveći trgovački centar na Balkanu.

Centar se prostire na površini od 14.000 metara kvadratnih u koji je investirano 25 miliona evra, a posao je dobilo 100 radnika. Ova grupacije je do sada otvorila slične centre u Hrvatskoj, Srbiji i Makedoniji.

Bine Koredž, predsjednik Uprave "Merkur" grupacije, je rekao da će u novom trgovačkom centru kupcima biti ponuđeno više od 35.000 različitih proizvoda priznatih svjetskih dobavljača, uz veoma probran asortiman proizvoda za kuću, vrt i radionicu.

Novi sarajevski "Merkur" je podijeljen na "merkurdom'' u kojem se u ponudi nalaze proizvodi za opremanje kuće i uređenje vrta i ''merkurprofi'' u kojem se nalaze artikli za majstore, preduzetnike i zanatlije.

U okviru novog "Merkurovog" tržnog centra se nalazi i podzemna garažu i spoljašnji parkirng, a od posebnih prodajnih usluga kupcima su ponuđene: kućna dostava, izrada nacrta kupatila, aranžiranje poklona, odvoz bijele tehnike, miješanje boja i slično.

Iz grupacije "Merkur" su istakli da imaju u planu širenje veleprodajne mreže i otvaranje tri regionalna centra u Banjaluci, Tuzli i Mostaru, te da do 2069. u BiH planiraju dostići promet od 155 miliona evra i zaposliti oko 700 radnika.

Najčitanije