DETROIT - Kompanija "General Motors", najveći američki proizvođač automobila, uložiće oko milijardu dolara u unapređenje i doradu višenamjenskih kamiona tipa pik-ap, koji spadaju među njegove zastarjele modele.
Izvori bliski "General Motorsu" otkrili su da će kompanija izmijeniti dizajn i unaprijediti bezbjednost tih vozila.
"'General Motors' je odobrio plan obnavljanja modela ševrolet silverado i kamiona GMC-a sijera", izjavio je Skot Fosgard na Sajmu automobila u Detroitu, ali nije naveo koliko će kompanija uložiti novca u taj program.
Nekada najveći proizvođač automobila na svijetu dugo je odlagao redizajniranje njegovih profitabilnih pik-ap kamiona zbog velikih izdataka potrebnih za prilagođavanje fabrika izradi novih modela. Sadašnju liniju pik-ap modela "General Motors" nije unapređivao od 2006. godine, čime je dizajn njegovih modela ostao najstariji među američkim vozilima.
"General Motors" je izašao iz bankrota u julu 2009. godine uz finansijsku podršku američke vlade i pokušava ponovo da postane profitabilan.