PRNJAVOR Udruženje malih akcionara preduzeća "Promet" iz Prnjavora formiralo je komisiju koja radi na utvrđivanju i rješavanju dužničkopovjerilačkih odnosa sa biznismenom Petrom Dušanićem, najvećim akcionarom firme, poslije čega očekuju da će se smiriti njihove višegodišnje tenzije kako firma ne bi otišla u stečaj.
Nebojša Jugović, predstavnik Udruženja i v.d. direktora `Prometa`, kazao je da su donijeli odluku da se za sljedeću sjednicu Skupštine akcionara pripreme ti prijedlozi kako bi došlo do rješenja dužničkih problema.
`Korak koji smo napravili trebalo bi da omogući konačan izbor lica za zastupanje preduzeća, što je osnovni preduslov za normalno funkcionisanje preduzeća`, rekao je Nebojša Jugović, v.d. direktora `Prometa`.
Udruženje malih akcionara `Prometa` je na ranijoj sjednici Skupštine akcionara svrglo rukovodstvo preduzeća koje je postavio i kontrolisao Dušanić i izabralo novu upravu. Od tada bivši čelnici `Prometa` osporavaju njihovu legalnost i paralelno djeluju.
Jugović je kazao da za svoj prijedlog imaju podršku Fonda PIO, Fonda za restituciju i `VB fonda`, dok je Petar Dušanić bio protiv svih prjedloga, osim za kadrovske izmjene u Nadzornom odboru, gdje je umjesto člana Slobodana Milakovića ušao Božo Vidić. Imenovan je tom prilikom i novi Upravni odbor u koji su ušli Ognjen Jugović, Drago Šironjić i Boro Prgonjić, dok je umjesto Slobodana Milakovića u Nadzorni odbor ušao Božo Vidić.
Dušanić je juče izjavio da će svakako zahtijevati naplatu dugovanja, `jer nema čovjeka koji to ne bi uradio`.
`Nisam zainteresovan za to ko će biti novi direktor 'Prometa', ali smatram da je važno da taj čovjek bude školovan i da nastoji izvući preduzeće iz krize u kojoj se nalazi`, rekao je Dušanić, navodeći da svojih 23 odsto akcija u preduzeću namjerava prodati preko Banjalučke berze.
On je istakao da se u ovoj situaciji mora postupati u skladu sa Statutom preduzeća, da je neophodno poštovati zakonska rješenja i da Upravni odbor mora izabrati direktora preduzeća.
Jugović ističe da na sve raspoložive načine rade na tome da dođe do konsolidacije i revitalizacije `Prometa`.
`'Promet' je bivši regionalni trgovački gigant i imamo ponude od svih velikih trgovačkih centara u okruženju da ostvarimo poslovnu saradnju. Jedna ozbiljnija ponuda će riještiti veliki broj naših probleme. Preduzeće je vještački gurnuto u probleme, a radi se o firmi koja je stabilna sa garancijom uspješnog razvoja i o preduzeću s najboljim kapacitetima u Prnjavoru`, tvrdi Jugović.