Privreda

Napredak u izbjegavanju bankrota u Grčkoj

Napredak u izbjegavanju bankrota u Grčkoj
Napredak u izbjegavanju bankrota u Grčkoj
Srna

BRISEL - U razgovorima pokrenutim s ciljem izbjegavanja bankrota Grčke postignut je "dobar napredak", saopšteno je danas iz Evropske komisije.

Inspektori iz Evropske komisije, Evropske centralne banke i Međunarodnog monetarnog fonda doputovaće u Atinu tokom iduće sedmice na dalje pregovore.

 Inspektori ove tri institucije suspendovali su reviziju grčkog programa mjera štednje, koji je neophodan radi odobrenja nove tranše finansijske pomoći.

Evropska trojka i grčki finansijski zvaničnici održali su kasno telefonski konferencijski razgovor.

Nakon razgovora Evropska komisija je u saopštenju istakla da se očekuje da će se inspektori u punom sastavu vratiti u Atinu početkom iduće sedmice radi nastavka revizije.

Portparol grčke Vlade Angelos Tolksa rekao je da će Atina kasnije tokom dana najaviti nove mjere štednje o kojima je razgovarala sa predstavnicima evropske trojke.

Prema njegovim riječima, ministar finansija Evangelos Venizelos će objaviti saopštenje nakon sastanka vlade.

Najčitanije