Privreda

Nastavljen štrajk radnika francuskih rafinerija

Nastavljen štrajk radnika francuskih rafinerija
Foto: Pexels/Martin Lopez | Nastavljen štrajk radnika francuskih rafinerija
Tanjug

Radnici francuskih rafinerija Ekson Mobil i Totalenerdžiz nastavili su danas sa štrajkom, rekli su za Rojters sindikalni predstavnici obje kompanije.

"Štrajkovi se nastavljaju svuda", rekao je predstavnik ljevičarskiog sindikata CGT, dodajući da nije bilo kontakta iz Totalenerdžiz-a, od jučerašnjeg poziva sindikata da šefovi kompanije započnu pregovore o platama.

Više od petine francuskih benzinskih stanica borilo se sa problemima snabdijevanja tokom vikenda jer su štrajkovi poremetili rad četiri glavne rafinerije u zemlji.

Nadležne vlasti u sjevernom francuskom gradu Lil saopštile su u četvrtak da štrajkovi radnika pogađaju distribuciju goriva u tom gradu i u okolnim oblastima.

U saopštenju je navedeno da radnici koji štrajkuju blokiraju depoe i da je francuska vlada spremna da pokuša da ukloni blokade, prenio je Rojters.

Vlada u Parizu je saopštila u srijedu da je Francuska upotrebila svoje strateške rezerve goriva za snabdijevanje benzinskih stanica koje su presušile zbog štrajkova zaposlenih u rafinerijama i depoima, usljed kojih je proizvodnja smanjena, a isporuke blokirane.

Najčitanije