Privreda

Opština Laktaši objavila javni poziv

Opština Laktaši objavila javni poziv
Opština Laktaši objavila javni poziv
P. Klincov

BANJALUKA - Opština Laktaši objavila je javni poziv za upis i uplatu obveznica u vrijednosti deset miliona KM, a taj proces počinje 20. februara i trajaće narednih 90 dana.

Obveznice koje opština Laktaši izdaje u cilju finansiranja izgradnje sportske dvorane biće moguće kupiti preko brokerskih kuća u RS. Radi se o emisiji 100.000 obveznica pojedinačne vrijednosti od 100 KM s rokom otplate od šest godina i kamatnom stopom od 5,75 odsto, uz šestomjesečnu isplatu glavnice i kamate.

Milovan Topolović, načelnik opštine Laktaši, istakao je da se radi o prvoj emisiji obveznica neke lokalne zajednice u BiH, novom i izrazito transparentnom načinu investiranja u lokalne kapitalne objekte.

"Visina kamatne stope je garant da će svi kupci obveznica imati priliku da zarade više nego štednjom u bilo kojoj banci", istakao je Topolović.

On je izrazio očekivanje da će se na taj pionirski projekat odazvati veliki broj građana i pravnih lica, kako iz Laktaša, tako i iz drugih mjesta, napominjući da će opštinski funkcioneri svojim uplatama služiti svima njima kao primjer.

U banjalučkoj brokerskoj kući "Advantis broker", agentu emisije obveznica, ocjenili su da je ovo dobra prilika za Investicionu razvojnu banku RS da kroz njihovu kupovinu ostvari oba svoja cilja - pomogne lokalni razvoj i oplodi vlastita sredstva.

"Ovo je, takođe, šansa za osiguravajuće kuće i investicione fondove da postojeća ulaganja koja idu u bankarske depozite, odnosno akcije, prošire i na ulaganja u obveznice", kazao je Branko Kecman, direktor "Advantis brokera".

Najčitanije