BIJELJINA - Slobodan Pavlović, vlasnik kompanije "Pavlović" iz Čikaga, zainteresovan je za ulaganje 12.000.000 KM u oživljavanje Prehrambene industrije "Sava" u Bijeljini.
On je na jučerašnjem sastanku s načelnikom opštine Bijeljina Mićom Mićićem izrazio spremnost da u ovoj fabrici zaposli 4.000 radnika, ukoliko dobije saglasnost opštinskih vlasti.
"S premijerom RS Miloradom Dodikom razgovarao sam o ovim namjerama i od njega dobio saglasnost, ali tek što obavim dogovore i ukoliko se opštinska vlast slaže s tim", rekao je Pavlović.
Mićić je rekao da će opštinska vlast podržati svaki projekat koji se odnosi na oživljavanje "Save". Problemi u "Savi" kulminirali su prije nekoliko mjeseci kada je u ovom preduzeću otvoren stečajni postupak.
Mićić je dodao da je sa Pavlovićem razgovarano i o mogućnosti izgradnje mosta na Savi u mjestu Subotište u Gornjem Crnjelovu, koji bi BiH na jedan bolji i savremeniji način povezivao sa Srbijom.