Privreda

Položen kamen temeljac za zgrade

Položen kamen temeljac za zgrade
Položen kamen temeljac za zgrade
Srna

MOSTAR - Potpredsjednik Federacije BiH Mirsad Kebo i federalni ministar saobraćaja i komunikacija Nail Šećkanović položili su juče u Mostaru kamen temeljac za izgradnju zgrada "BH Telecoma" i "BH pošta".

Ovim je započeta realizacija projekta vrijednog 12 miliona KM, koji podrazumijeva izgradnju dvije zgrade, te podzemnih garaža i ostalih popratnih sadržaja. Objekat "BH Telecoma" u kojem će biti smještena mostarska direkcija ovog preduzeća imaće 4.000 metara kvadratnih površine, a "BH pošta" 2.000 kvadrata.

Šećkanović i Kebo su izjavili da će izgradnja ovih objekata u kompleksu bivše kasarne "Sjevereni logor" dodatno učvrstiti pozicije i dvije kompanije. Kao dodatni značaj ove investicije naglasili su da će izvođač radova biti konzorcijum domaćih mostarskih firmi.

Generalni direktor "BH pošta" Mensud Bašić rekao je da bi izgradnja objekata trebalo da traje dvije godine.

"Prilikom realizacije ovog značajnog projekta nailazili smo na niz poteškoća i problema, ali zahvaljujući maksimalnom angažmanu svih zaposlenih u 'BH poštama' i naših kolega u 'BH Telecomu' došli smo u priliku da možemo prisustvovati ovakvoj svečanoj manifestaciji", naveo je Bašić.

Generalni direktor "BH Telecoma", Nedžad Rešidbegović, naveo je da je u vrijeme zajedničke kompanije PTT BiH nastala ideja za ovaj projekat, ali je zbog procedure razdvajanja na dvije kompanije i izdavanja potrebnih dozvola početak njegove realizacije prolongiran.

Najčitanije