Predstavnici većine kompanija koje proizvode hirurške maske i sredstva za dezinfekciju organizovaće rad u tri smjene, kako bi odgovorili na povećane potrebe za tim sredstvima na tržištu Srbije.
Ovo je rezultat razgovora premijerke Ane Brnabić sa predstavnicima kompanija koje proizvode maske i dezinfekciona sredstva, kojem je prisustvovao i predsjednik Privredne komore Srbije Marko Čadež.
Na sastanku se razgovaralo o tome kako država može da pomogne ovim kompanijama da povećaju svoje proizvodne kapacitete, saopšteno je iz kabineta premijerke Srbije.
U slučajevima gdje postoji problem nabavke sirovina za poroizvodnju, dogovoreno je da Privredna komora Srbije pomogne u traženju sirovina, s obzirom na to da se pojavljuju poteškoće u snabdijevanju na svjetskom tržišu, zaključeno je u saopštenju.