Privreda

RS aktivno razvija energetski sektor

P.K.

BANJALUKA - RS je ozbiljno pristupila rješavanju svih pitanja koja utiču na razvoj energetskog sektora kroz institucionalni okvir, zakonsku regulativu i preuzimanje obaveza definisanih međunarodnim ugovorima, a u duhu ustavnih nadležnosti u oblasti energetike.

Izjavio je to juče Ljubo Glamočić, pomoćnik ministra industrije, energetike i rudarstva RS, nakon završetka trodnevne radionice o primjeni evropskih direktiva za obnovljive izvore, koja je održana u Banjaluci. Inicijativa za projekat, koji su prihvatili Ministarstvo spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH i resorna entitetska ministarstva, došla je od Ambasade Španije u BiH i Tehničke kancelarije za saradnju BiH.

"Glavni zadaci tehničke asistencije španske vlade odnose se na identifikaciju i procjenu trenutne situacije po pitanju primjenjivanja acquisa o obnovljivim izvorima energije, kao i predlaganje mjera za adekvatnu implementaciju na osnovu najboljih praksi EU", rekao je Glamočić.

Najčitanije