SRBAC - Radnici preduzeća za proizvodnju panel-ploča "Panefin" u Prebljezima, kod Srpca, koje je u vlasništvu slovenačkih investitora, tužili su rukovodstvo firme nakon što 13 mjeseci nisu primili platu, niti im je povezan radni staž.
"Ukupna dugovanja radnicima iznose oko 400.000 KM i kako sa direktorom firme Mirkom Katalenićem, koji se već duže vrijeme ne pojavljuje u fabrici, nismo našli rješenje za isplatu zaostalih plata, odlučili smo da svoja prava potražimo putem suda", rekao je predsjednik Sindikata u ovom preduzeću Aleksa Marić i dodao da četrdesetak radnika po rasporedu svakog dana dolazi na dežurstvo u fabrički krug kako bi spriječili krađu imovine.