VAŠINGTON - Administracija američkog predsjednika Baraka Obame želi da pomogne svojoj nuklearnoj industriji da izgradi novu elektranu, prvi put u dužem nizu godina, kako bi doprinijela diverzifikaciji izvora snabdijevanja energijom i borbi protiv klimatskih promjena.
"Dugo nismo u našoj zemlji izgradili nijednu nuklearnu elektranu, ali želimo da sarađujemo s tom industrijom kako bismo to ostvarili u ne tako dalekoj budućnosti", izjavila je Obamina savjetnica za energetiku i ekologiju Kerol Brauner.
U SAD trenutno ima 104 nuklearna reaktora, a energija iz tih izvora učestvuje u ukupnom snabdijevanju tržišta SAD strujom sa gotovo 20 odsto.