MINHEN - Njemačka kompanija "Siemens" saopštila je da će reorganizovati svoju korporativnu telekom jedinicu, ukidajući 3.800 radnih mjesta, dok će ostalih 3.000 biti premješteno u partnerske firme ili u druge jedinice - u najvećem rezu radnih mjesta u više godina.
Smanjenje broja radnih mjesta i premještaji će pogoditi skoro 40 odsto od 17.500 radnika jedinice.
Kompanija navodi da je odluka dio plana konglomerata da preorijentiše i restrukturira jedinicu "Siemens Enterprise Network" (SEN) i "ima za cilj ubrzati transformaciju kompanije od snabdjevača hardverom do snabdjevača softverom i solucijama kako bi se prilagodio promijenjenim tržišnim uslovima".
U okviru transformacije, planirano je da SEN smanji proizvodne operacije.
"Siemens" nije objavio koliko će uštedjeti ukidanjem i premještanjem radnih mjesta, ali je služba vijesti "Dow Jones", pozivajući se na neidentifikovanu osobu blisku situaciji, javila da će uštede vjerovatno biti u "trocifrenim milionskim brojkama u evrima". Vrijednost akcija "Siemensa", čija raznovrsna proizvodnja uključuje proizvodnju tramvaja, turbina i telekomunikacijske opreme, porasle su sredinom dana u Frankfurtu za 1,9 odsto na 90,41 evro.