BANJALUKA - Broj zaposlenih radnika u industriji RS u januaru ove godine je smanjen za 3,5 odsto u odnosu na prethodni mjesec, podaci su Zavoda za statistiku RS.
Najveće smanjenje broja zaposlenih od 4,3 odsto registrovano je u prerađivačkoj industriji. Broj zaposlenih radnika u oblasti vađenja ruda i kamena smanjen je istovremno za 0,8 odsto, a u proizvodnji i snabdijevanju električnom eneregijom, gasom i vodom za 0,5 odsto u odnosu na decembar prošle godine.