Privreda

Swedbank odustao od isplate većine bonusa

Reuters

STOKHOLM - Švedska banka Swedbank, koja je najizloženija lošim kreditima u baltičkoj regiji, objavila je juče da neće isplatiti većinu bonusa za 2009. godinu zbog finansijske krize.

Iz Swedbanka su istakli da se odluka odnosi na bonuse i druge isplate koje su do kraja trećeg kvartala prošle godine dostigli 406 miliona švedskih kruna, odnosno 56 miliona dolara. Ukupna vrijednost bonusa koji nisu obuhvaćeni odlukom iznosi 17 miliona kruna, a većinom će biti isplaćeni u norveškim poslovnicama.

U ovoj banci očekuju da finansijski izvještaj za prošlu godinu pokaže da su poslovali s gubitkom u iznosu od oko devet milijardi kruna, uglavnom zbog velikih kreditnih gubitaka u baltičkim državama.

Najčitanije