BANJALUKA - "Telekom Srpske" saopštio je juče da je prošlu godinu, prema preliminarnim rezultatima, završio vrlo uspješno i u skladu s očekivanjima, imajući u vidu kretanja na svjetskom tržištu.
Ukupni prihod "Telekoma Srpske" lani je, kako navode, povećan za oko četiri odsto u odnosu na godinu prije kada je iznosio 475,4 miliona KM, dok su prihodi od redovne djelatnosti porasli za tri procenta. Najveći porast su zabilježili prihodi od pružanja internet usluga i to za više od dva puta, dok su prihodi od pružanja usluga mobilne telefonije povećani za deset odsto. Rashodi od redovne djelatnosti, takođe, su viši za deset odsto u odnosu na 2008. godinu. U "Telekomu Srpske" to obrazlažu uglavnom kao posljedicu rasta troškova amortizacije, za oko 20 odsto, i troškova ličnih primanja za oko deset odsto, a što se najvećim dijelom odnosi na otpremine radnicima.