LIVNO - Rudnik uglja Tušnica iz Livna, koji zapošljava 105 radnika, nalazi se u veoma teškoj situaciji, jer još nije privatizovan, a nije ušao ni u sastav "Elektroprivrede BiH".
Premijer Livanjskog kantona Nediljko Rimac izjavio je da bi bilo dobro da je Rudnik ušao u sastav "Elektroprivrede BiH" ili "Elektroprivrede Herceg Bosne", ako će to biti bolje za radnike, ali da je dobro rješenje i njegova privatizacija.
Vlada FBiH je odlukom od 14. januara omogućila ulazak rudnika mrkog uglja Kakanj, Breza, Gračanica, Gornji Vakuf-Uskoplje, "Abid Lolić" Bila, Kreka Tuzla, "Đurđevik" i Zenica u jedinstveno preduzeće s "Elektroprivredom BiH".