Privreda

Volkswagen preuzima MAN

Suddeutsche Zeitung

VOLFSBURG - Njemački "Volkswagen", najveći evropski proizvođač automobila, najvjerovatnije će izaći s ponudom za kompletno preuzimanje kompanije MAN, gigantskog proizvođača kamiona i autobusa.

Pozivajući se na jednog od direktora MAN-a koji je želio da ostane anoniman njemački list "Suddeutsche Zeitung" navodi da u MAN-u očekuju ponudu iz Volfsburga.

"Ponuda će stići," kazao je direktor MAN-a u kojem "Volkswagen" već drži 30 odsto akcija.

Predsjednik "Volkswagena" Ferdinad Pih, koji je takođe i šef MAN-a, već nekoliko puta ove godine je demantovao da pokušava da oživi stari plan o udruživanju tri najveća evropska proizvođač kamiona - MAN-a, švedske "Scanije" i "Volkswagena". Pih je ranije trvdio da bi udruživanje tih kompanija moglo da obezbijedi oko milijardu dolara zajedničke dobiti.

Posljednjih sedmica iz MAN-a su otišla tri direktora, što je podstaklo spekulacije o mogućoj transakciji. Sredinom maja zbog korupcionaškog skandala pokrenuta je istraga protiv 100 osoba u MAN-u koje su osumnjičene za utaju poreza i organizovanje mreže za podmićivanje kupaca kamiona i autobusa.

Najčitanije