Književnost

Pokrenuta akcija "90 naslova za 90 godina"

Pokrenuta akcija "90 naslova za 90 godina"
Foto: marioosh/Pixabay | Pokrenuta akcija "90 naslova za 90 godina"

BILEĆA - Narodna biblioteka "Vladimir Gaćinović" iz Bileće u okviru obilježavanja 90 godina postojanja organizuje akciju u kojoj poziva građane da doniraju knjigu.

Riječ je o akciji "90 naslova za 90 godina" koja je prva velika aktivnost koju realizuju povodom obilježavanja, prenosi Srna.

Iz Biblioteke su naveli da će tokom 2025. godine organizovati brojne promocije i radionice povodom obilježavanja 90 godina rada, te nastaviti sa društveno korisnim radom i započetim aktivnostima.

"Nadamo se da će tokom ove kalendarske godine zgrada u kojoj smo smješteni zasijati u novom ruhu, i da će taj događaj predstavljati centralnu manifestaciju obilježavanja 90 godina rada ustanove koja je jedna od značajnih karika razvoja kulture u našem gradu", naveli su iz Biblioteke.

Iz Biblioteke su pozvali sugrađane da doniraju knjigu.

"Objavljujemo 90 naslova krojenih po želji naših čitalaca, a koje mi nemamo na našim policama, ili imamo u manjem broju od traženog. Budite dio našeg jubileja i podržite i ovu akciju", poručili su iz Biblioteke.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.

Najčitanije