Dino Merlin, predstavnik BiH na ovogodišnjem 56. "Eurosongu", nastupiće prvi na drugoj polufinalnoj večeri tog takmičenja koje se održava u Diseldorfu, saopćeno je iz Bh. direkcije "Eurosonga".
On će pjesmu "Love in Rewind" otpjevati 12. maja u tom njemačkom gradu.
O samoj pjesmi Merlin je rekao da je u njoj malo pouke, malo Balkana i malo folklora. Ističe da mu je poseban izazov što će je pjevati na engleskom jeziku, te da je ona za njega svojevrsna "mala matura".
Njega je izabrala Radio-televizija Bosne i Hercegovine cijeneći da Merlin garantuje najviše profesionalne standarde. Već je jednom predstavljao BiH na "Eurosongu" 1999. u Jerusalemu, kada je osvojio sedmo mjesto. Merlin je tada nastupio sa francuskom pjevačicom Beatris Pulot i Mahirom Beat House.
Takmičenje u Diseldorfu počet će 10. maja, a finalna večer na kojoj će nastupiti 24 zemlje biće održana 14. maja.