BANJALUKA - Koncert pod nazivom "Viva La Vida" električnog kvarteta "Dinamika Music" iz Beograda biće održan u Koncertnoj dvorani Banskog dvora u subotu s početkom u 20 časova.
"Dinamiku" čine akademski muzičari školovani na akademijama u zemlji i inostranstvu: Katarina Ranić Čavić, prva violina, Marija Jović Mitrović, druga violina, Katarina Miletić, treća violina, i Filip Đukić, DJ.
Kako je saopšteno iz Banskog dvora, besplatne pozivnice za koncert mogu se preuzeti na biletarnici ove kuće u periodu od 12 do 18 časova.
"Dinamika Music" je električni gudački kvartet predvođen DJ-em, koji sjedinjuje muziku kroz vrijeme od Vivaldija do Majkla Džeksona.
"Sviramo u ozbiljnim i prestižnim orkestrima, predavali smo na visokim muzičkim školama u inostranstvu i tokom svojih karijera se usavršavali, sarađivali i družili se sa imenima kao što su Leonid Bernstajn, Serđu Čelibidake, Kristof Ešenbah, Zubin Mehta, Martha Argerič, Rostropovič i mnogi drugi. Neki od nas su ostvarili karijere u Evropi, neki u Srbiji, ali nam je svima zajednička želja da vama našu muziku prezentujemo na sebi svojstven, originalan i dinamičan način, tako da vi poželite još", ističu članovi benda.
"Dinamika Music", ističu dalje, svira na električnim violinama, što daje poseban zvuk i dinamičnost sastavu, a mjesto dirigenta zauzeo je priznati Đ. Grapeli, osnivač agencije "Đ Express" u Beogradu.
"Đ. Grapeli je originalno obradio sve numere za naš električni sastav i na taj način smo prevazišli stereotipe i monotoniju u muzičkoj ponudi. Možemo da se pohvalimo da smo među prvima u Srbiji koji izvode remidže najpoznatijih klasičnih kompozicija. Ako volite muziku Najdžela Kenedija i Vanese Mej, Dejvida Gereta, onda smo sigurni da ćete se u nas zaljubiti. Mi sviramo muziku koju smo sa ljubavlju odabrali, a sa stilom i ukusom pripremili za vas: vi ćete je prepoznati i poželeti opet", zaključeno je u zvaničnom dopisu benda.