Muzika

Pjesma Željka Joksimovića proglašena za najuspješniju u istoriji Evrovizije (Video)

Pjesma Željka Joksimovića proglašena za najuspješniju u istoriji Evrovizije (Video)
Pjesma Željka Joksimovića proglašena za najuspješniju u istoriji Evrovizije (Video)
Aida Tipura

Pjesma "Lane moje", s kojom je srbijanski pjevač Željko Joksimović 2004. godine učestvovao i osvojio drugo mjesto na takmičenju u Istanbulu, glasovima fanova širom Evrope proglašena je za najuspješniju u istoriji "Evrovizije".

Na listi na kojoj se našlo 250 najboljih pjesama svih vremena s ovog muzičkog takmičenja, kompozicija "Lane moje" ubjedljivo je pobijedila prema ocjeni Fan kluba Belgije (OGAE), koji već godinama organizuje takmičenje posljednjeg dana u godini, zajedno sa još sedam OGAE organizacija Starog kontinenta.

Takmičenje pod nazivom "Evrovizijskih TOP 250 za 2011", koje je direktno prenosio ESC radio, proglasilo je pjesmu "Lane moje" za najbolju svih vremena i tako je, posebno za sve ljubitelje pjesme "Evrovizije" u Srbiji, na najljepši mogući način najavljena predstojeća evrovizijska 2012. godina, u kojoj će Joksimović predstavljati svoju zemlju na "Eurosongu" u Azerbejdžanu.

Joksimović za vijest saznao na koncertu u Novom Pazaru, gdje je, zajedno sa obožavaocima, dočekao 2012. godinu

U glasanju u organizaciji jednog od najuticajnijih i najstarijih OGAE organizacija u Evropi, OGAE Belgije, učestvovalo je više od 3.000 fanova iz sedam različitih nacionalnih organizacija.

Takmičenje je sprovedeno zajedno sa klubom "12 poena", koji je jedan od organizatora brojnih susreta poštovalaca "Evrovizije".

Joksimović je za ovu vijest saznao tokom svoje turneje, odnosno koncerta na Trgu u Novom Pazaru, gdje je, zajedno sa svojom publikom i obožavaocima, dočekao 2012. godinu.

Specijalno za OGAE Belgije, a posredstvom OGAE Srbije, koji sarađuju sa ovom međunarodnom organizacijom, Joksimović se zahvalio fanovima širom Evrope.

Srbijanski pjevač je, u oktobru 2011. godine, proglašen i za najboljeg kompozitora na "Evroviziji", takođe od strane Fan kluba, ali Španije. Prestižna nagrada mu je uručena u Madridu u prisustvu velikog broja fanova.

 

Najčitanije